Si lenivý ísť do fitka? Tieto výživové doplnky ťa naštartujú

Kategórie
 
 
 
 
 

Si lenivý ísť do fitka? Tieto výživové doplnky ťa naštartujú

Všetci máme dni, keď by sme najradšej strávili celý večer s nohami vyloženými na gauči. A presne na takéto dni vymysleli výživové doplnky. Niektoré ti zvýšia výdrž, iné ti dodajú silu začať. K výkonom ťa nakopne napríklad kofeín. Nie je však jediný, ktorý ťa zdvihne z gauča a donúti bežať do fitka. Vieš, aké ingredience máš hľadať na obale, keď si chceš dodať energiu?

Kofeín

Účinky kofeínu všetci poznáme. Je to látka, ktorá pôsobí na centrálny nervový systém a okrem toho, že telu dodáva energiu, pomáha ti lepšie sa sústrediť. Okrem toho však pomáha spaľovať tuky a to tým, že naštartuje rýchlejšie uvoľňovanie mastných kyseliny z tukových buniek.

Kofeín tiež zlepšuje celkovú výdrž a prispieva k lepším výkonom vo fitku. Bohužiaľ, časom si telo na kofeín navykne, čo pôsobí utlmujúco, pretože nadmerná konzumácia kofeínu spôsobuje únavu.

L-citrulín alebo citrulín malát

Rozdiel medzi dvomi typmi citrulínu je minimálny. Citrulín malát je obohatený o kyselinu jablčnú, ktorá pomáha lepšej absorbcii látky do tela. L-citrulín sa v našej strave nachádza len minimálne, napriek tomu že je dôležitou súčasťou látkovej premeny v tele. Prispieva k lepšej energetickej produkcii a zvyšuje hladinu oxidu dusnatého v krvi, čím zlepšuje výkon u športovcov.

 

Ak hľadáš výživový doplnok, ktorý ťa nakopne a dodá výdrž, si na správnej adrese. Štúdia dokázala, že športovci, ktorí dopĺňali stravu L-citrulínom, zvládli cvičiť až dvakrát viac sérií a po cvičení zaznamenali o 40 % nižšiu bolesť svalov.

Synefrín

Synefrín je ideálnym výživovým doplnkom pre športovcov, ktorých cieľom je úbytok hmotnosti. Vďaka výťažkom z pomarančovníka je synefrín jedným z najúčinnejších stimulantov a prírodných spaľovačov tuku. Užívanie tohto výživového doplnku dodáva energiu, potláča únavu aj apetít.

 

Podobne ako kofeín, synefrín stimuluje centrálny nervový systém. Na rozdiel od kofeínu však zvyšuje krvný tlak len minimálne. Ešte vyššia stimulácia sa dá dosiahnuť kombináciou synefrínu s kofeínom, kedy sa tieto dve látky dopĺňajú, avšak pre mnohé negatívne účinky ako úzkosť, nespavosť či zhoršené trávenie sa ich kombinovanie neodporúča.

Si pripravený prestať leňošiť a ísť na sebe makať? Naštartuj sa vďaka výživovým doplnkom. Energiu ti dodajú takmer okamžite a ich účinky pocítiš ihneď. Naštartujú ti metabolizmus, spáliš prebytočné kalórie a budeš mať zo seba skvelý pocit.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia